Jakie rury stalowe wysokotemperaturowe żaroodporne wybrać do kominków?

0
Jakie rury stalowe wysokotemperaturowe żaroodporne wybrać do kominków?

Montując systemy kominowe, warto zwrócić szczególną uwagę na rury do kominka oraz przyłącza kominowe. Od ich jakości, szczelności oraz parametrów technicznych zależy nie tylko żywotność systemów kominowych, ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo eksploatacji kominków.

Czym powinny charakteryzować się kominy stalowe?

Przewody kominowe muszą zapewniać jednakowy przekrój na całej długości systemu kominowego, który powinien być nieco większy od przekroju rury wylotowej kominka. Poza tym maksymalne odchylenie przewodów kominowych w pionie nie powinno być większe niż 30o, a w części skośnej konieczne jest zastosowanie dodatkowego otworu rewizyjnego.

Przewody spalinowe i dymowe muszą być wyposażone w zamykane szczelnie otwory wyciorowe lub rewizyjne, a w sytuacji, gdy w systemie występują mokre spaliny, dodatkowo kominy systemowe muszą posiadać zaimplementowany układ odprowadzania skroplin.

 

Wybierz rury stalowe wysokotemperaturowe żaroodporne od sprawdzonego producenta

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych i uznawanych producentów rur stalowych do kominów jest firma Parkanex. Przedsiębiorstwo produkuje najwyższej jakości rury z blachy gorąco walcowanej o grubości 1,5-2 mm, która zapewnia optymalną odporność termiczną do 1000oC, zachowuje wysoką szczelność, jest odporna na korozję, a także efektywnie odprowadza spaliny i dym. Opatentowany przez firmę specjalny kształt dekla rur zapewnia pełną szczelność systemu, a przez to wpływa na jakość całego przyłącza kominowego.

Systemy kolan i rur do kominka opalanego paliwem stałym firmy Parkanex spełniają aktualne polskie oraz europejskie normy – m.in. normę PN EN 10025:2004. Poza tym rury te opatrzone są stosownymi certyfikatami i atestami potwierdzającymi wysoką klasę wyrobów. Przykładem może być certyfikat niemieckiego instytutu MPA NRW Materialprüfungsamt Nordrhein-Westfalen, który poświadcza jakość i bezpieczeństwo stosowania wyrobów kominowych.

Pełną ofertę systemów kominowych Parkanex znajdziesz w ofercie naszego sklepu pod tym linkiem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl