Blog Wyposażeniowo.pl


Komin systemowy czy murowany? Poradnik wyboru 0
Komin systemowy czy murowany? Poradnik wyboru

Wznoszenie konstrukcji z cegły było do niedawna najpopularniejszą techniką stawiania kominów. Obecnie, alternatywę dla tej technologii stanowi kanał dymowy z gotowych elementów. Zastanawiasz się, jakie są różnice pomiędzy obydwoma sposobami budowy i który z nich – komin systemowy czy murowany – sprawdzi się lepiej w Twoim domu? Z tego artykułu dowiesz się, czym różnią się poszczególne rozwiązania i jak wybrać komin do nowo powstającego lub modernizowanego budynku.

czytaj całość »
Jakie rury do wentylacji? Poradnik wyboru rur wentylacyjnych 0
Jakie rury do wentylacji? Poradnik wyboru rur wentylacyjnych

Wydajny i niezawodny system odprowadzania powietrza z budynku to jedna z kluczowych instalacji w każdym domu. Już na etapie projektowania powinieneś przemyśleć to, czy w swoim domu zamierasz zainstalować wentylację grawitacyjną, czy mechaniczną. Nowoczesne rozwiązania, np. systemy rekuperacji, pozwalają dodatkowo odzyskiwać ciepło z powietrza i wykorzystywać je w domowej instalacji grzewczej. Od wybranego systemu zależą jego koszty oraz rodzaj potrzebnego osprzętu, a jednym najważniejszych elementów każdej wentylacji są prawidłowo dobrane rury. Sprawdź, jak wybrać te najlepsze.

czytaj całość »
Ogrzewanie podłogowe - wady i zalety 0
Ogrzewanie podłogowe - wady i zalety

Jak każdy system grzewczy, również ogrzewanie podłogowe ma swoje plusy i minusy. W tym artykule wyjaśniamy, jak działa taka instalacja, jakie korzyści daje inwestorom i na co uważać, planując montaż podłogówki w swoim domu. Jeśli zastanawiasz się nad takim sposobem transmisji ciepła, koniecznie sprawdź ten poradnik. Znajdziesz w nim wszystko to, co powinieneś wiedzieć o podłogowych instalacjach grzewczych.

czytaj całość »
Kocioł jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny - który wybrać? 0
Kocioł jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny - który wybrać?

Ogrzewanie gazowe, ze względu na swoje liczne walory staje się coraz powszechniejszym sposobem na ciepło w domach. W ofercie producentów i dystrybutorów dostępnych jest wiele modeli kotłów kondensacyjnych, które można podzielić na jednofunkcyjne i dwufunkcyjne. Jeden i drugi typ pieca służy zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Sprawdź, czym się różnią i który z nich wybrać do swojego domu.

czytaj całość »
Jak działa powietrzna pompa ciepła do CWU - zasada działania 0
Jak działa powietrzna pompa ciepła do CWU - zasada działania

Nie wymagają opału ani dodatkowej kotłowni i mogą być wykorzystywane zarówno do ogrzewania pomieszczeń, jak i podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Pompy ciepła powietrze/woda – bo nich mowa – stanowią coraz chętniej wybieraną alternatywę dla tradycyjnych kotłów grzewczych. Są ekologiczne, pozwalają obniżyć koszty ogrzewania i mają praktycznie bezobsługowy charakter. Z tego tekstu dowiesz się, jak działa powietrzna pompa ciepła i na co zwracać uwagę, przy wyborze takiego rozwiązania do swojego domu.

czytaj całość »
Jak działa zbiornik hydroforowy? Zasada działania 0
Jak działa zbiornik hydroforowy? Zasada działania

Choć ich zastosowanie jest powszechne, wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak działają. Zbiorniki hydroforowe, bo o nich mowa, sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występuje zapotrzebowanie na wodę do zasilania instalacji lub podlewania ogrodu. Wykorzystuje się je także do wypompowywania nadmiaru wody z różnych terenów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa hydrofor i czy warto zainwestować w jego zakup, sprawdź nasz praktyczny poradnik.

czytaj całość »
Wybór pompy do CWU – poradnik 0
Wybór pompy do CWU – poradnik

W instalacjach ciepłej wody użytkowej pompa obiegowa odgrywa bardzo ważną rolę. Jej podstawowym zadaniem jest bezproblemowe i szybkie tłoczenie wody do wszystkich punktów poboru. Zakup takiego urządzenia jest najczęściej inwestycją na długie lata, dlatego w sposób szczególny należy zadbać o jego wysoką jakość oraz niezawodność. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać pompkę do CWU ten tekst jest właśnie dla Ciebie.

czytaj całość »
Wymiana baterii kuchennej – zrób to sam 0
Wymiana baterii kuchennej – zrób to sam

Jeśli w Twojej kuchni zachodzi potrzeba wymiany baterii zlewozmywakowej na nową, możesz spróbować zrobić to samemu. Stosując się do naszych wskazówek, szybko i sprawnie zmienisz kran bez wydawania pieniędzy na fachowca. Efekt montażu będzie identyczny, a jeżeli lubisz drobne naprawy, samodzielnie wykonana praca z pewnością przysporzy Ci wiele satysfakcji.

czytaj całość »
Jaki komin do pieca na ekogroszek? Poradnik wyboru 0
Jaki komin do pieca na ekogroszek? Poradnik wyboru

Ze względu na wysoką wydajność, łatwą dostępność oraz stosunkowo niewielki poziom emitowanych zanieczyszczeń, ekogroszek zalicza się do najchętniej wybieranych paliw stałych do przydomowych kotłowni. Jednak efektywne i bezpieczne spalanie tej odmiany węgla wymaga odpowiednio zaprojektowanej instalacji. Jednym z najważniejszych elementów systemu grzewczego jest dobrze dobrany przewód dymowy. Czy do pieca na ekogroszek potrzebny jest wkład kominowy? Wyjaśniamy wszystkie wątpliwości!

czytaj całość »
Jaki komin do kotła gazowego? Poradnik wyboru 0
Jaki komin do kotła gazowego? Poradnik wyboru

Ogrzewanie gazowe cieszy się coraz większą popularnością, zarówno w przypadku budynków wielorodzinnych, jak i małych domków mieszkalnych. Brak smogu, bezobsługowy charakter instalacji cieplnej, a w niektórych przypadkach również brak konieczności posiadania kotłowni powodują, że z roku na rok rozwiązanie to znajduje coraz większe grono zwolenników. Taki system wymaga jednak właściwego odprowadzania spalin. Podpowiadamy, jaki komin do kotła gazowego sprawdzi się najlepiej w przypadku pieców z otwartą i zamkniętą komorą spalania.

czytaj całość »
Jaki komin do pieca na pellet? Poradnik wyboru 0
Jaki komin do pieca na pellet? Poradnik wyboru

Jednym z najbardziej wydajnych, oszczędnych i ekologicznych paliw stałych, wykorzystywanych do ogrzewania pomieszczeń, jest pellet. Zasilane nim kotły c.o. mogą pracować w domach jednorodzinnych, biurowcach, sklepach czy zakładach przemysłowych. Wszechstronne zastosowanie pieców na pellet – równie bezobsługowych, jak tych na ekogroszek – powoduje, że przez coraz większą liczbę inwestorów są one wybierane przy budowie lub modernizacji instalacji grzewczych. Aby całość systemu pracowała sprawnie i bezproblemowo, istotny jest jednak odpowiedni dobór i właściwe podłączenie komina do pieca. Podpowiadamy, jak dopasować przewód dymowy do instalacji.

czytaj całość »
Jaki komin do pieca węglowego? Poradnik wyboru 0
Jaki komin do pieca węglowego? Poradnik wyboru

Tradycyjne i nowoczesne piece węglowe w dalszym ciągu stanowią bardzo popularny sposób zasilania domowych i przemysłowych instalacji grzewczych. Dzieje się tak pomimo coraz większego zainteresowania alternatywnymi paliwami do systemów centralnego ogrzewania, takimi jak: gaz, pellet czy olej opałowy. Chcąc zapewnić maksymalną efektywność instalacji opartej o kocioł opalany węglem, powinieneś szczególną uwagę zwrócić na dostosowanie komina do parametrów pracy urządzenia. Podpowiadamy, jaki wkład kominowy do pieca węglowego będzie najlepszy i czy są przypadki, w których można z niego całkowicie zrezygnować.

czytaj całość »
Jaki komin do kotła kondensacyjnego? Poradnik wyboru 0
Jaki komin do kotła kondensacyjnego? Poradnik wyboru

Bogata oferta kotłów gazowych pozwala na wybór urządzenia w pełni dopasanego do indywidualnych potrzeb gospodarstwa domowego. Jednak decydując się na zakup pieca o konkretnej konstrukcji i właściwościach, powinieneś również rozważyć wybór odpowiedniego systemu kominowego. W przypadku już istniejących kominów kluczowy będzie sposób podłączenia do nich pieca kondensacyjnego. Jeśli zastanawiasz się jaki komin do ogrzewania gazowego wybrać, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

czytaj całość »
Jaki komin do jakiego kotła? 0
Jaki komin do jakiego kotła?

Zastosowanie konkretnego urządzenia grzewczego w dużym stopniu determinuje wybór odpowiedniego systemu kominowego. Współcześnie, producenci pieców oferują nam niezwykle szeroką gamę rozwiązań w zakresie kotłów na paliwa stałe, ciekłe lub gazowe. Do wybranej metody ogrzewania należy jednak dopasować system dymowo-wentylacyjny, odpowiadający parametrom całej instalacji. Podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni komin do pieca węglowego, gazowego, olejowego lub na pellet.

czytaj całość »
Stelaż podtynkowy do WC - jaki wybrać? 0
Stelaż podtynkowy do WC - jaki wybrać?

Zarówno w ciasnych, jak i bardziej przestronnych łazienkach do montażu urządzeń sanitarnych doskonale sprawdzają się stelaże podtynkowe. Tego typu komplety pozwalają na wykonanie nowoczesnej, estetycznej i łatwej w utrzymaniu aranżacji łazienki. Nie wiesz, jaki zestaw podtynkowy WC wybrać? Podpowiadamy jak dopasować odpowiednią konstrukcję do rodzaju zabudowy i radzimy, na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie!

czytaj całość »
Jaki komin do kominka wybrać? 0
Jaki komin do kominka wybrać?

Własny dom z kominkiem to marzenie wielu rodzin. Jeśli jesteś na etapie realizacji tej jakże przyjemnej wizji, powinieneś zadbać o każdy detal instalacji urządzenia w budynku. Jednym z kluczowych jest wybór odpowiedniego przewodu spalinowego oraz jego prawidłowa instalacja. Podpowiadamy, jak wybrać wkład kominowy do kominka i na co zwracać szczególną uwagę, instalując kanał dymowo-wentylacyjny.

czytaj całość »
Budowa komina systemowego – poradnik 0
Budowa komina systemowego – poradnik

Wygodną i znacznie tańszą alternatywą dla murowanych z cegły przewodów dymowych jest budowa komina systemowego. Takie rozwiązania ma w swojej ofercie wielu producentów, a łatwo dostępne systemy kupisz w większości supermarketów budowlanych. Z tego artykułu dowiesz się jak postawić komin systemowy krok po kroku. To naprawdę nie jest skomplikowane! Poznaj podstawowe zasady obowiązujące przy murowaniu kominów z gotowych elementów i sprawdź jakich błędów bezwzględnie powinieneś unikać w trakcie montażu!

czytaj całość »
Uszczelnianie komina krok po kroku - poradnik 0
Uszczelnianie komina krok po kroku - poradnik

Problem nieszczelnych przewodów dymowych lub wentylacyjnych dotyczy najczęściej starych budynków. Pęknięty komin z cegły może zagrażać zdrowiu i życiu mieszkańców, z uwagi na możliwość przedostawania się spalin do mieszkania. Jego naprawę możesz przeprowadzić na kilka sposobów. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się problemów z uszkodzonym przewodem krok po kroku.

czytaj całość »
Jaki zasobnik CWU będzie najlepszy do naszego domu? 0
Jaki zasobnik CWU będzie najlepszy do naszego domu?

Jaki zasobnik CWU będzie najlepszy do naszego domu?

Standardowe podgrzewanie wody za pomocą centralnego ogrzewania jest bardzo kłopotliwe, szczególnie w letnie dni, kiedy nie chcemy dodatkowo podnosić temperatury w domu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zasobnik cwu, który zapewnia komfort korzystania z ciepłej wody. 

Czym jest zasobnik cwu?
Zasobnik ciepłej wody to nic innego jak specjalnie zaprojektowany zbiornik w kształcie walca lub prostopadłościanu, w którym przechowywana jest woda. Dzięki temu, że jest on zaizolowany termicznie - najczęściej pianką poliuretanową- strata ciepła jest niewielka. Wewnątrz zbiornika najczęściej znajduje się spiralna rura, której zadaniem jest przekazywanie ciepła z kotła i ogrzewanie zmagazynowanej w zasobniku wody.

Na co zwrócić uwagę, kupując zasobnik ciepłej wody? Zapraszamy do lektury.
czytaj całość »
Zasada działania zaworów równoważących - regulacja i równoważenie instalacji grzewczej 0
Zasada działania zaworów równoważących - regulacja i równoważenie instalacji grzewczej

Odpowiednio wyregulowana instalacja centralnego ogrzewania pozwala na uzyskanie wymaganego przypływu czynnika grzewczego we wszystkich jej punktach. To samo tyczy się końcowych odbiorników ciepła - kaloryferów, nagrzewnic czy ogrzewania podłogowego. Równoważenie parametrów systemu możliwe jest dzięki montażowi odpowiednich zaworów podpionowych. Poznaj zasadę ich działania i dowiedz się, jak prawidłowo wyregulować i zrównoważyć pion grzewczy w budynku mieszkalnym lub dowolnym obiekcie.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl