Kocioł c.o. z podajnikiem Genesis Plus 15 KPP na pellet

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 15 053,97 zł 15053.97
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 12 239,00 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Galmet
Kod produktu: 07-155500

Opis

Kocioł c.o. Genesis Plus KPP z podajnikiem na pellet

 

Cechy szczególne

 • Kocioł c.o. z podajnikiem, na pellet.
 • 5 klasa czystości spalania - 90% mniej popiołu.
 • Czysta kotłownia – biodegradowalny pellet.
 • Ekologia i oszczędność - sprawność – do 97%
 • System automatycznego rozpalania i modulacja mocy.
 • Komfort obsługi – duży zasobnik paliwa.
 • Nowoczesny regulator - w standardzie Pellasx S Control.
 • Palnik z funkcją automatycznego czyszczenia: hybrydowy.
 • Pierwsze uruchomienie kotła GRATIS.
 • Niewielkie wymiary 97 cm wysokości - 10, 15, 20 kW.
 • Szeroka oferta mocy: 10, 15, 20, 25, 34, 62 kW.

 

Opcjonalnie istnieje możliwość indywidualnego dopasowania wyposażenia:

 • regulator dotykowy,
 • powiększony zasobnik 350 dm3 dla mocy 10, 15, 20 kW.

 Kocioł c.o. z podajnikiem Genesis Plus 20 KPP na pellet regulator dotykowy

Charakterystyka

Gesesis Plus jest nowym liderem wśród kotłów C.O na pellet. Jest zaskakujący pod względem osiągalnych parametrów technicznych, ponadprzeciętną łatwością i komfortem użytkowania oraz osiągami w zakresie ochrony środowiska.

Można o nim mówić jako o synonimie oszczędności, solidności i trwałości wykonania.

 

Najwyższa wydajność

Osiągi kotła c.o. Genesis Plus niezwykle wysoka sprawność, która sięga 97% (Genesis Plus 10-34) w praktyce dla użytkownika cechuje się to mniejszym zużyciem paliwa a tym samym niższe koszty ogrzewania oraz mniejszą ingerencję w środowisko.

 

Klasa energetyczna A+ w 5. kl. czystości

Specjalnie zaprojektowana konstrukcja kotła Gensis Plus KPP pozwoliła na uzyskanie najwyższej klasy energetycznej A+ a tym samym spełnić wymagania czystości spalania w klasie 5.

Uzyskane parametry w tym typie kotłów kwalifikują się do krajowych i lokalnych samorządowych programów dofinansowania ekologicznych źródeł ciepła.

 

Efektywność i oszczędności

Specjalistyczna technologia wykonania kotła zapewnia użytkownikom bardzo duże oszczędności w porównaniu z innymi tego rodzaju kotłami c.o. dostępnych na rynku, wykonanych według innych standardów.

Genesis Plus KPP wyposażony jest w hybrydowy podajnik paliwa, który montowany jest w kotle. Podajnik wyposażony jest w zespolony silnik elektryczny, który napędza w tym samym czasie ślimak palnika oraz wentylator. Takie rozwiązanie pozwoliło na redukcję pobieranej przez urządzenie energii elektrycznej.

Zamontowany palnik wyposażony jest w automatyczną zapalarkę, dzięki niej kocioł po dogrzaniu pomieszczenia może się wyłączyć samoczynnie a w razie zmiany temperatury samoczynnie się rozpalić. Jest to nieoceniona funkcjonalność, która pozwala na zniwelowanie strat ciepła. Szczególnie odczuwalne jest to podczas sezonu letniego, jeśli kocioł jest przystosowany do wykorzystywania c.w.u.

Po zagrzaniu wody w zbiorniku kocioł się wyłączy. Włączy się ponownie dopiero wtedy, kiedy pojawi się potrzeba dogrzania c.w.u. (zwykły kocioł z podajnikiem pracuje bez przerwy, co prawda w trybie podtrzymania, ale zużywa jednak w tym czasie paliwo). Zastosowanie automatyki w kotle przełożyło się na niskie zużycie paliwa, dzięki dużej precyzji dozowania.

Istnieje również możliwość ułożenia własnego harmonogramu godzinowego przez użytkownika, z wyprzedzeniem na kilka ni w tygodniu. Kocioł będzie pracował według zapisanego programu, jest to kolejna funkcjonalność podnosząca efektywność systemu grzewczego.

 

Nowocześnie i komfortowo

Nowatorskie rozwiązanie podajnika paliwa, który zasila kocioł w miarę zapotrzebowania, zapewnia utrzymywanie stabilnej temperatury w budynku, co zdecydowanie poprawia komfort cieplny (w zwykłych kotłach brak uzupełnienia paliwa na czas powoduje wahania temperatury wewnętrznej  budynku).
Zasobnik paliwa jest duży – ma pojemność 180 lub 350 l (w zależności od mocy kotła) i dzięki temu nie ma potrzeby doglądania urządzenia co kilka, czy kilkanaście godzin, tak jak w przypadku zwykłego kotła. Wystarczy co kilka dni uzupełnić paliwo w zasobniku.

 

Sterowanie

W kotłach Genesis Plus KPP montowane są swa rodzaje regulatorów:

 • standardowo z wyświetlaczem monochromatycznym z pokrętłem dla 10, 15, 20, 25, 34 kW,
 • lub dotykowy z kolorowym panelem LCD w standardzie dla 62 kW.

Potrafią one modulować moc generowaną przez kocioł w zależności od odbioru ciepła (algorytm Fuzzy Logic), dzięki czemu jest ona precyzyjnie dopasowywana do aktualnego odbioru ciepła przez instalację.

 

Czystość pracy

Kocioł  Genesis Plus KPP to rozwiązanie na miarę XXI w. wykluczono problem rozpalania, jaki pojawiał się w kotłach starego typu. Za pomocą nowoczesnej zapalarki proces ten przebiega zupełnie automatycznie i bez ingerencji użytkownika.

Również do minimum został zredukowany problem wiążący się z odpadami po procesie spalania. W przypadku zastosowania pelletu, jako paliwo ilość popiołu jest znikoma - z 1 tony paliwa powstaje zaledwie kilka kilogramów popiołu. Kotłownia wyposażona w Genesis Plus pozostaje czysta przez cały okres funkcjonowania.

 

Funkcjonalność i elastyczność zastosowań

Genesis Plus stwarza możliwość podłączenia go do rozbudowanych instalacji - regulator kotła pozwala bezpośrednio wysterować trzy pompy obiegowe i jeden siłownik zaworu mieszającego.

Dzięki zastosowaniu dodatkowych modułów można rozszerzyć funkcjonalność sterowania o obsługę bufora, dodatkowych siłowników zaworów mieszających, kolejnych pomp obiegowych, sondę  lambda, czy dodatkowego podajnika na paliwo.

Moduł internetowy instalowany w urządzaniu zapewnia użytkownikom możliwość zdalnego uruchamiania, wygaszania oraz edycji wszystkich parametrów kotła. Dodatkowo daje dostęp do historii pracy kotła w formie czytelnych wykresów dla poszczególnych parametrów oraz tworzenie tabel z wykazem ewentualnych zakłóceń w pracy urządzenia.

Dotykowy kolorowy panel pokojowy pozwala nie tylko precyzyjnie regulować temperaturę w pomieszczeniach ale także uzyskać dodatkowe informacje z regulatora kotła, np.:

 • dane o ilości paliwa w zbiorniku,
 • aktualnej temperaturze kotła,
 • lub temperaturze zbiornika z c.w.u.


Palniki hybrydowe z funkcją automatycznego czyszczenia, które są stosowane w kotłach Genesis Plus KPP, wyposażone są w innowacyjne ruchome palenisko. Rozwiązanie to znacznie usprawnia proces spalania pelletu. W połączeniu z automatyczną zapalarką i dużym zasobnikiem umożliwia bezobsługową pracę kotła przez długi czas.

 

Bezpieczeństwo

Dwa oddzielne podajniki paliwa zastosowane w kotłach Genesis Plus KPP radykalnie ograniczają możliwość przedostania się ognia z palnika do zasobnika. Jeden podajnik zamontowany jest w zasobniku a drugi w palniku.

 

Trwałość

Wszystkie kotły z ofert Genesis Plus KPP w typoszeregu 10, 15, 20, 25, 34, 62 kW wykonywane są z atestowanej blachy kotłowej P265GH, która jest o wiele bardziej odporna na ciśnienie, temperaturę i korozję od zwykłej stali.

 

Korzyści z zastosowania

Kocioł z serii Genesis Plus jest przebojem rynkowym firmy Galmet. Jest to  najnowocześniejsze i ekologiczne urządzenie, które gwarantuje swoim użytkownikom wiele korzyści.

Zapewnia użytkownikowi przede wszystkim:

 • Ponadprzeciętny komfort  korzystania.
 • Czystość obsługi.
 • Duże oszczędności eksploatacyjne.
 • Rewelacyjną efektywność energetyczną.
 • Kocioł spełnia wymogi 5. klasy czystości.
 • Kwalifikuje się do programów dofinansowania programów państwowych.
 • Trwałość wykonania
 • Najlepszej klasy materiały.

Kocioł ten stanowi podstawę ekologicznych Hybrydowych Systemów Grzewczych. Połączenie tego typu kotła z powietrzną pompą ciepła do c.w.u. lub kolektorem słonecznym to najczęściej wybierane rozwiązanie hybrydowe.

 

Gwarancja

Każdy użytkownik kotłów Genesis Plus w cenie kotła otrzymuje usługę „pierwszego uruchomienia kotła” wykonywaną przez autoryzowany serwis, która jest warunkiem koniecznym gwarancji.

Gwarancja Kocioł Genesis Plus KPP

 Szczegółowe dane techniczne

Dane techniczne

Jednostka

Genesis Plus 15

 

 

 

nominalna moc

kW

15

klasa efektywności energetycznej

-

A+

zakres mocy

kW

4,35÷14,40

powierzchnia grzewcza kotła

2,54

sprawność cieplna

%

97

paliwo

-

pellet drzewny o granulacji 6-8 mm

powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń*

do 200

pojemność zasobnika paliwa

dm³

180

pojemność wodna kotła

dm³

68

max. dopuszczalne ciśnienie robocze

bar

2

opory przepływu

mBar

10

zakres temperatury pracy

°C

55-85

wymagany ciąg komina

mBar

0,2

średnica zewnętrzna czopucha

mm

Ø 159

minimalna wysokość komina

m

6

minimalny przekrój komina

mm

Ø 160

średnica króćca zasilania i powrotu

"

G 1 1/4

średnica króćca spustowego

"

G 1/2

masa kotła z palnikiem (bez podajnika i zasobnika) - masa kotła uzależniona jest od wyposażenia

kg

295

masa zasobnika

kg

30

wysokość kotła bez regulatora (H)

mm

970

szerokośc kotła bez zasobnika paliwa (B)

mm

595

głębokośc kotła (D)

mm

1120

odległość czopucha od posadzki (C)

mm

710

 

Rysunek techniczny Genesis Plus

Kocioł c.o. z podajnikiem Genesis Plus 15 KPP na pellet rysunek techniczny  Kocioł c.o. z podajnikiem Genesis Plus 15 KPP na pellet rysunek techniczny

Kocioł c.o. z podajnikiem Genesis Plus 15 KPP na pellet rysunek techniczny Kocioł c.o. z podajnikiem Genesis Plus 15 KPP na pellet rysunek techniczny

 

Rysunek techniczny zasobnik

Kocioł c.o. z podajnikiem Genesis Plus 15 KPP na pellet rysunek techniczny zasobnika

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl