Pompa ciepła kompaktowa SMART

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 9 842,13 zł 9842.13
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 8 001,73 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Elektromet
Kod produktu: 5002-529DA_20191018143909

Opis

Pompa ciepła kompaktowa SMART

 

Podgrzewacz pompy ciepła WGJ-HP wyposażony jest w wężownicę spiralną umożliwiającą przyłączenie innych źródeł zasilania jak np. niskotemperaturowego kotła wodnego c.o. lub kolektorów słonecznych na bazie glikolu.

Dostępne modele

NR KATALOGOWY MODEL EAN
072-20-101 HP 200 smart  - zbiornik emal. z pojedynczą wężownicą 5903538247037
072-30-101 HP 300 smart - zbiornik emal. z pojedynczą wężownicą 5903538247020

 

Zalety pompy ciepła:

 

 • wysoka wydajność,
 • całoroczny dostęp do ciepłej wody,
 • możliwość obniżenie temperatury i wilgotności w zajmowanym pomieszczeniu,
 • prosta instalacja i obsługa,
 • niskie straty ciepła, dzięki skutecznej izolacji termicznej,
 • podgrzewanie wody do temp. 55ºC bez korzystania z grzałki elektrycznej,
 • funkcja anty-legionella pozwala na podgrzanie wody do temp. min. 60ºC przy wykorzystaniu wbudowanej grzałki elektrycznej,
 • wewnętrzna wężownica pozwalająca na podłączenie dodatkowego źródła ciepła,
 • wężownica z czynnikiem chłodniczym odseparowana od wnętrza zbiornika

 

Dane techniczne produktu

SMART 200

SMART 300

Wykorzystanie powietrza z otoczenia jest jednym z najprostszych sposobów ogrzania wody użytkowej.

Pompy ciepła powietrze - woda w połączeniu z odpowiednim zbiornikiem mogą zapewnić całodzienne pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w gospodarstwach domowych, itp.. Pompy ciepła powietrze - woda mogą współpracować z dodatkowymi źródłami ciepła: z grzałką elektryczną i np. niskotemperaturowym kotłem wodnym lub kolektorami słonecznymi.

Czas podgrzewania wody przez WGJ-HP do zadanej temperatury uzależniony jest od temperatury zasysanego powietrza, która nie powinna być niższa niż 15°C. W czasie zwiększonego zapotrzebowania na na gorącą wodę i jednocześnie niskiej temperatury otoczenia można dodatkowo włączyć grzałkę elektryczną o mocy 2 kW wybierając odpowiednią funkcję w menu sterownika.

Gdy temperatura zasysanego powietrza spadnie do 5°C i pompa ciepła wyłączy się, a nadal występuje zapotrzebowanie na gorącą wodę, wtedy również podgrzewanie wody przejmuje grzałka elektryczna.

Zbiornik podgrzewacza wykonany jest z blachy stalowej pokrytej wewnątrz warstwą specjalnej, wysokotemperaturowej emalii ceramicznej, która tworząc szklistą powłokę chroni je przed korozją. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjny zbiorników jest anoda magnezowa, której działanie opiera się na różnicy potencjałów elektrochemicznych materiału zbiornika i anody.

Izolacja termiczna zbiornika wykonana jest z pianki polistyrenowej na stałe połączonej ze ściankami zbiornika.

Zewnętrzna obudowa podgrzewaczy wykonana jest z blachy pokrytej farbą proszkową, pokrywa - z tworzywa sztucznego.

Praca pompy ciepła sterowana jest sterownikiem EL-51 firmy TECH.

 

Zalety sterownika TECH EL-51

 

Pompa ciepła wyposażona jest w:

 • sterownik typu EL-51 firmy TECH sterujący pracą grzałek elektrycznych, sprężarki, wentylatora, pompy cyrkulacyjnej, pompy zbiornika oraz pompy dodatkowego źródła ciepła,
 • grzałkę elektryczną o łącznej mocy 2x1000 W i napięciu zasilania 230V.

Grzałka elektryczna włącza się gdy:

- zadana temperatura wody ma być wyższa niż 50ºC (do temp. 55ºC pracuje razem z pompą ciepła – TRYB AUTO),

-zadana temperatura wody ma być wyższa niż 55ºC,

-temperatura otoczenia jest niższa niż 5ºC (zabezpieczenie przed zamarzaniem)

 • zawór bezpieczeństwa o ciśnieniu otwarcia 0,67 MPa z wbudowanym zaworem zwrotnym, zabezpieczający zbiornik przed nadmiernym niepożądanym wzrostem ciśnienia wody w zbiorniku.

Zawór bezpieczeństwa

Przed nadmiernym wzrostem ciśnienia urządzenie chronione jest zaworem bezpieczeństwa o ciśnieniu otwarcia 0,67 MPa (6,7 bar), znajdującym się na wyposażeniu. Zawór ten należy zamontować bezpośrednio na króćcu zimnej wody lub na rurze doprowadzającej zimną wodę do zbiornika pompy ciepła , zważając na kierunek przepływu wody oznaczony strzałką.

Termostatyczny zawór rozprężny

Zawór montowany jest bezpośrednio przed parownikiem. Jego zadaniem jest utrzymanie na stałym poziomie ilość czynnika chłodniczego w parowniku.

Niesamoczynny ogranicznik temperatury (STB)

Sygnałem o zadziałaniu STB jest długotrwały brak wzrostu temperatury wody, pomimo pracy elementów wykonawczych. Przed nadmiernym wzrostem temperatury wody urządzenie chronione jest ogranicznikiem temperatury, który przerywa dopływ energii elektrycznej do grzałki elektrycznej i agregatu pompy ciepła, gdy temperatura wody w zbiorniku przekroczy wartość 90°C. Po odcięciu dopływu prądu przez ogranicznik temperatury powtórne załączenie urządzenia możliwe jest dopiero po obniżeniu temperatury wody. Ogranicznik temperatury znajduje się na tylnej ścianie obudowy. W celu powtórnego załączenia STB należy wykręcić plastikową zaślepkę (Rys. 3) i za pomocą np. zaizolowanego śrubokrętu nacisnąć sprężynujący przycisk do momentu usłyszenia charakterystycznego zatrzaśnięcia. Po każdym wyłączeniu STB należy bezwzględnie przeanalizować i ustalić przyczynę przegrzania kotła i dopiero po jej usunięciu powtórnie załączyć STB i naciśnięciu przycisku na ograniczniku temperatury. Powtarzające się wyłączanie dopływu prądu przez ogranicznik temperatury, świadczy o uszkodzeniu sterownika lub ogranicznika i wymaga ich wymiany przez fachowy serwis.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl