Pompa ciepła modułowa ALFA i BETA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 7 783,16 zł 7783.16
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 6 327,77 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Elektromet
Kod produktu: 5002-529DA_20191018150045

Opis

Pompa ciepła modułowa ALFA i BETA

 

 

Pompa ciepła przeznaczona jest do podłączenia do zbiornika c.w.u. Pompa ciepła odbiera energię z powietrza i przekazuje ją do zbiornika ciepłej wody użytkowej. W połączeniu z odpowiednim zbiornikiem mogą zapewnić całodzienne pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w gospodarstwach domowych, itp.

Dostępne modele

NR KATALOGOWY MODEL EAN
073-00-024 HP ΛLFΛ - moc grzewcza 2400 W 5903538229187
073-00-040 HP BETΛ - moc grzewcza 4000 W 5903538229194

 

 

Dane techniczne produktu

ALFA 2,4 kW    BETA 4,0 kW

 

Wykorzystanie powietrza z otoczenia jest jednym z najprostszych sposobów ogrzania wody użytkowej.

Czas podgrzewania wody przez pompy HP ALFA 2.4 i HP BETA 4.0 do zadanej temperatury uzależniony jest od temperatury zasysanego powietrza, która nie powinna być niższa niż 5ºC i nie wyższa niż 35 ºC.

W czasie zwiększonego zapotrzebowania na gorącą wodę i jednocześnie niskiej temperatury otoczenia użytkownik powinien posiadać możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej z źródła podstawowego np. kotła c.o. lub grzałki elektrycznej zamontowanej w zbiorniku c.w.u. itp.

Pompa ciepła może współpracować z każdym typem zbiornika c.w.u. Pompę ciepła najlepiej zainstalować w pomieszczeniu, w którym ciepło jest stale „produkowane” a zarazem nie jest wykorzystywane. Może to być pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł c.o., pralka, suszarka a także chłodziarka lub zamrażarka. Powietrze może być również pobierane z zewnątrz budynku. Natomiast usuwane zimne powietrze można wykorzystać np. do obniżenia temperatury w sąsiedniej spiżarce lub piwnicy z zapasami żywności

Zewnętrzna obudowa pompy ciepła wykonana jest z blachy pokrytej farbą proszkową a pokrywa z tworzywa sztucznego.

Pompy ciepła sterowana jest sterownikiem EL-41 firmy TECH. Steruje on pracą sprężarki, pompy obiegowej, wentylatora, grzałki oraz pompy dodatkowego źródła ciepła.

Wyłącznik termostatyczny gorącej strony czynnika

Wyłącznik wyłączy pompę ciepła gdy czynnik grzewczy przekroczy temperaturę 70°C. Taka sytuacja może również wystąpić w przypadku pracy pompy ciepła bez oddania ciepła do instalacji. Na sterowniku pojawi się komunikat.

Czujnik wlotu powietrza

Układ wyposażony jest w czujnik który wyłącza pompę ciepła w sytuacji kiedy temperatura wlotowa powietrza spadnie poniżej 5°C.

Termostatyczny zawór rozprężny

Zawór montowany jest bezpośrednio przed parownikiem. Jego zadaniem jest utrzymanie na stałym poziomie ilość czynnika chłodniczego w parowniku.

Pompa ciepła może współpracować z każdym typem zbiornika c.w.u. Pompę ciepła najlepiej zainstalować w pomieszczeniu, w którym ciepło jest stale „produkowane” a zarazem nie jest wykorzystywane. Może to być pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł c.o., pralka, suszarka a także chłodziarka lub zamrażarka. Powietrze może być również pobierane z zewnątrz budynku. Natomiast usuwane zimne powietrze można wykorzystać np. do obniżenia temperatury w sąsiedniej spiżarce lub piwnicy z zapasami żywności. Przyłącze powietrza wlotowego powinno być zamontowane w taki sposób, aby była możliwość przeprowadzenia okresowej kontroli i czyszczenia zainstalowanego w nim filtra. Zapewnienie „bezkolizyjnego” doprowadzenia ciepłego i odprowadzenie ochłodzonego powietrza ma duży wpływ na pracę i wydajność pompy ciepła, dlatego należy unikać możliwości wymieszania zasysanego i odprowadzanego powietrza stosując np. elastyczne węże o łącznej długości max. 10m mocowane do kołnierzy pompy. Temperatura zasysanego powietrza nie niższa niż 5ºC zapewnia optymalną pracę pompy ciepła, natomiast maksymalna temperatura zasysanego powietrza powinna wynosić 35ºC.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl