Pompa ciepła modułowa ALFA i BETA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 7 783,16 zł 7783.16
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 6 327,77 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Elektromet
Kod produktu: 5002-529DA_20191018150045

Opis

Pompa ciepła modułowa ALFA i BETA

 

 

Pompa ciepła przeznaczona jest do podłączenia do zbiornika c.w.u. Pompa ciepła odbiera energię z powietrza i przekazuje ją do zbiornika ciepłej wody użytkowej. W połączeniu z odpowiednim zbiornikiem mogą zapewnić całodzienne pokrycie zapotrzebowania na ciepłą wodę użytkową w gospodarstwach domowych, itp.

Dostępne modele

NR KATALOGOWY MODEL EAN
073-00-024 HP ΛLFΛ - moc grzewcza 2400 W 5903538229187
073-00-040 HP BETΛ - moc grzewcza 4000 W 5903538229194

 

 

Dane techniczne produktu

ALFA 2,4 kW    BETA 4,0 kW

 

Wykorzystanie powietrza z otoczenia jest jednym z najprostszych sposobów ogrzania wody użytkowej.

Czas podgrzewania wody przez pompy HP ALFA 2.4 i HP BETA 4.0 do zadanej temperatury uzależniony jest od temperatury zasysanego powietrza, która nie powinna być niższa niż 5ºC i nie wyższa niż 35 ºC.

W czasie zwiększonego zapotrzebowania na gorącą wodę i jednocześnie niskiej temperatury otoczenia użytkownik powinien posiadać możliwość przygotowania ciepłej wody użytkowej z źródła podstawowego np. kotła c.o. lub grzałki elektrycznej zamontowanej w zbiorniku c.w.u. itp.

Pompa ciepła może współpracować z każdym typem zbiornika c.w.u. Pompę ciepła najlepiej zainstalować w pomieszczeniu, w którym ciepło jest stale „produkowane” a zarazem nie jest wykorzystywane. Może to być pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł c.o., pralka, suszarka a także chłodziarka lub zamrażarka. Powietrze może być również pobierane z zewnątrz budynku. Natomiast usuwane zimne powietrze można wykorzystać np. do obniżenia temperatury w sąsiedniej spiżarce lub piwnicy z zapasami żywności

Zewnętrzna obudowa pompy ciepła wykonana jest z blachy pokrytej farbą proszkową a pokrywa z tworzywa sztucznego.

Pompy ciepła sterowana jest sterownikiem EL-41 firmy TECH. Steruje on pracą sprężarki, pompy obiegowej, wentylatora, grzałki oraz pompy dodatkowego źródła ciepła.

Wyłącznik termostatyczny gorącej strony czynnika

Wyłącznik wyłączy pompę ciepła gdy czynnik grzewczy przekroczy temperaturę 70°C. Taka sytuacja może również wystąpić w przypadku pracy pompy ciepła bez oddania ciepła do instalacji. Na sterowniku pojawi się komunikat.

Czujnik wlotu powietrza

Układ wyposażony jest w czujnik który wyłącza pompę ciepła w sytuacji kiedy temperatura wlotowa powietrza spadnie poniżej 5°C.

Termostatyczny zawór rozprężny

Zawór montowany jest bezpośrednio przed parownikiem. Jego zadaniem jest utrzymanie na stałym poziomie ilość czynnika chłodniczego w parowniku.

Pompa ciepła może współpracować z każdym typem zbiornika c.w.u. Pompę ciepła najlepiej zainstalować w pomieszczeniu, w którym ciepło jest stale „produkowane” a zarazem nie jest wykorzystywane. Może to być pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł c.o., pralka, suszarka a także chłodziarka lub zamrażarka. Powietrze może być również pobierane z zewnątrz budynku. Natomiast usuwane zimne powietrze można wykorzystać np. do obniżenia temperatury w sąsiedniej spiżarce lub piwnicy z zapasami żywności. Przyłącze powietrza wlotowego powinno być zamontowane w taki sposób, aby była możliwość przeprowadzenia okresowej kontroli i czyszczenia zainstalowanego w nim filtra. Zapewnienie „bezkolizyjnego” doprowadzenia ciepłego i odprowadzenie ochłodzonego powietrza ma duży wpływ na pracę i wydajność pompy ciepła, dlatego należy unikać możliwości wymieszania zasysanego i odprowadzanego powietrza stosując np. elastyczne węże o łącznej długości max. 10m mocowane do kołnierzy pompy. Temperatura zasysanego powietrza nie niższa niż 5ºC zapewnia optymalną pracę pompy ciepła, natomiast maksymalna temperatura zasysanego powietrza powinna wynosić 35ºC.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl