Przepływowy podgrzewacz wody trójfazowy ze sterowaniem elektronicznym i dotykowym panelem LCD PPVE Focus

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 430,00 zł 1430.00
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 1 162,60 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: Kospel
Kod produktu: PPVE

Opis

Przepływowy podgrzewacz wody trójfazowy ze sterownikiem elektronicznym i dotykowym panelem LCD PPVE Focus

Nowoczesny podgrzewacz wody marki Kospel to doskonała opcja zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Jest to elektryczny model przepływowy, który jest innowacyjnym rozwiązaniem w skali Europy. W produkcie zastosowano dotykowy panel sterowania LCD PPVE Focus, dlatego programowanie oraz obsługa nie będą stanowić większego problemu. Zapewnia niezwykle dokładne ustawienie temperatury w zakresie od 30 do 60 stopni Celsjusza. Model sprawdzi się szczególnie w obiektach korzystających z więcej niż jednego punktu poboru wody.

Dzięki wykorzystaniu w podgrzewaczu trójfazowym intuicyjnego panelu dotykowego PPVE Focus można lepiej spożytkować cały potencjał urządzenia. Ustawienie poszczególnych funkcji zajmie dosłownie chwilę i będzie niezwykle łatwe także dla osób bez wiedzy technicznej. W programatorze udostępniono wiele praktycznych funkcji, m.in. odczyt temperatury wody na wlocie i wylocie czy opcje ustawienia rozmiaru przepływu strumienia. Elektryczny podgrzewacz zapamiętuje często wybierane zakresy temperatur, co dodatkowo przyspiesza programowanie.

Wykorzystanie nowoczesnego urządzenia przepływowego marki Kospel to gwarancja bezpieczeństwa w trakcie użytkowania. W modelu zastosowano praktyczną blokadę, umożliwiającą podgrzanie wody do temperatury nieprzekraczającej 70 stopni. Jest to szczególnie istotne, gdy z obiegu korzystają małe dzieci. Produkt można z powodzeniem zamontować nie tylko w domu, ale też w miejscach użyteczności publicznej. Ma on wszystkie niezbędne atesty higieniczne.

  Elektryczny przepływowy podgrzewacz wody kospel PPVE

Dotykowy panel LCD
Panel umożliwia nastawę temperatury oraz odczyt temperatury wody wlotowej, wylotowej, wielkości przepływu oraz aktualnie załączonej mocy.

Sterowanie elektroniczne
Elektroniczny układ sterowania umożliwia precyzyjną regulację temperatury wody w zakresie 30-60°C z dokładnością do 1°C.

Możliwość dogrzewania wody wstępnie podgrzanej
Temperatura wody na zasilaniu do 60°C.

Blokada maksymalej temperatury
Możliwość zaprogramowania maksymalnej temperatury np. w celu zabezpieczenia dzieci przed poparzeniem.

4 moce w jednym podgrzewaczu
Możliwość wyboru maksymalnej mocy (nie dotyczy 27kW).

Dostępne modele

 

KOD KATALOGOWY MODEL EAN
PPVE-09/12/15.FOCUS 9/11/12/15 kW / 400V~KLASA A   5906564170263
PPVE-18/21/24.FOCUS 17/18/21/24 kW/ 400V~KLASA A   5906564170270
PPVE-27.FOCUS

27 kW / 400V~KLASA A  

5906564170287

 

Dane techniczne produktu

Budowa wymiennika

 

Montaż

 • Oznaczyć przy pomocy szablonu, położenie miejsc montażowych.
 • Doprowadzić do oznaczonych miejsc instalację elektryczną i wodną.
 • Zdjąć pokrywę podgrzewacza.
 • Zamontować podgrzewacz na wkrętach mocujących, wprowadzając wcześniej elektryczny przewód zasilający.
 • Podłączyć podgrzewacz do instalacji elektrycznej.
 • Usunąć zaślepki z przyłączy zimnej i ciepłej wody.
 • Podłączyć podgrzewacz do instalacji wodnej.
 • Odkręcić zawór doprowadzający zimną wodę i sprawdzić szczelność połączeń wodnych.
 • Odpowietrzyć instalację według punktu „Odpowietrzenie”.
 • W czasie instalacji podgrzewacza należy sprawdzić załączenie wyłącznika bezpieczeństwa (dotyczy tylko pierwszego podłączenia urządzenia).
 • Zamontować pokrywę podgrzewacza.
 • Upewnić się, czy przez otwory w tylnej ściance urządzenia nie ma dostępu do elementów będących pod napięciem.

Urządzenie przeznaczone jest wyłącznie do montażu na płaskiej ścianie .

Podgrzewacz można użytkować tylko wówczas, gdy został on prawidłowo zainstalowany i znajduje się w nienagannym stanie technicznym.

Maksymalna temperatura wody zasilającej podgrzewacz nie może przekroczyć 60°C.

Przed pierwszym uruchomieniem oraz po każdym opróżnieniu podgrzewacza z wody (np. w związku z pracami przy instalacji wodociągowej z powodu konserwacji) powinien on zostać odpowietrzony wg punktu „odpowietrzenie”.

Podłączenie podgrzewacza do sieci elektrycznej oraz pomiar skuteczności ochrony przeciwporażeniowej powinien wykonać elektryk z uprawnieniami.

Podgrzewacz musi być bezwarunkowo połączony z uziemieniem ochronnym, którego jakość (ciągłość przewodu ochronnego) powinna być okresowo sprawdzana przez wykwalifikowanego elektryka. Zaleca się instalację podgrzewacza na uziemionej, stalowej lub miedzianej armaturze hydraulicznej.

Urządzenie powinno być na stałe podłączone do instalacji elektrycznej z zaciskiem uziemiającym.

Zgodnie z ogólnymi przepisami instalacja elektryczna musi być wyposażona w wyłącznik różnicowoprądowy wysokoczuły (o maksymalnym prądzie zadziałania 30 mA), przy czym w obwodzie zasilania podgrzewacza zalecamy instalowanie osobnego czterobiegunowego wyłącznika różnicowoprądowego (niezależnego od reszty instalacji) o prądzie 10 lub 30 mA.

Instalacja elektryczna powinna być wyposażona w urządzenia ochronne różnicowoprądowe oraz środki zapewniające odłączenie urządzenia od źródła zasilania, w których odległość między stykami wszystkich biegunów wynosi nie mniej niż 3mm.

Urządzenia nie wolno instalować w pomieszczeniach zagrożonych niebezpieczeństwem wybuchu, oraz w których temperatura otoczenia może obniżyć się poniżej 0°C.

Przechowywanie podgrzewacza w pomieszczeniu z temperaturą poniżej 0°C grozi jego uszkodzeniem (wewnątrz znajduje się woda) i utratą gwarancji.

Należy pilnować, aby włączony podgrzewacz nie został opróżniony z wody, co może wystąpić przy braku wody w sieci wodociągowej.

Nie otwierać obudowy podgrzewacza przy włączonym zasilaniu elektrycznym.

Brak filtra sitkowego na zasilaniu wodnym grozi uszkodzeniem podgrzewacza.

Kamień osadzony na elementach podgrzewacza może ograniczyć przepływ wody lub doprowadzić do uszkodzenia podgrzewacza. Uszkodzenie podgrzewacza z tego powodu nie podlegają gwarancji. Podgrzewacz i armaturę sanitarną należy poddawać okresowemu odkamienianiu a częstotliwość odkamieniania uzależnić od twardości wody. Osadzanie się kamienia można częściowo ograniczyć montując na wlocie zimnej wody magnetyzery.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż woda o temp. powyżej 40°C wywołuje uczucie gorąca (zwłaszcza u dzieci), a temp. powyżej 50°C może powodować oparzenia I stopnia (szczególnie u małych dzieci).

Podgrzewacz elektroniczny jest urządzeniem wrażliwym na przepięcia, dlatego instalacja elektryczna musi zawierać urządzenia ochrony przeciwprzepięciowej.

Podgrzewacz powinien być zamontowany tak, aby zapewnić swobodny dostęp serwisowy. Wiąże się to także z zachowaniem minimalnych odległości od ścian i sufitu wynoszących 100 mm.

Eksploatacja

Podgrzewacz włącza się automatycznie po osiągnięciu przepływu powyżej 2,5 l/min. Układ sterowania dobiera odpowiednią moc podgrzewacza na podstawie: wielkości poboru wody, ustawionej temperatury wody i temperatury wody dolotowej. Włączenie grzania podgrzewacza sygnalizowane jest przejściem wyświetlacza do stanu aktywności i wyświetleniem ikony . Jeżeli podgrzewacz osiągnie moc maksymalną, ale zbyt małą do danych warunków pracy, ikona na wyświetlaczu będzie pulsować. Wyświetlacz przełączany jest ze stanu uśpienia do stanu aktywności również przy zmianie nastawy (naciśnięcie lub obrót pokrętła). Powrót do stanu uśpienia następuje po wyłączeniu grzania lub po upływie ok. 50s od ostatniej zmiany.

Zablokowanie podgrzewacza sygnałem nadrzędnym (wejście NA) sygnalizowane jest wyświetlanym tekstem: „BLOKADA NA” Jeżeli wystąpi błąd w pracy podgrzewacza wyświetli się ikona oraz tekst informacyjny błędu:

 • ERR>T WLOT - uszkodzenie czujnika wlotowego,
 • ERR>T MAX - przekroczenie temperatury maksymalnej,
 • ERR>POW 1 - wykryte powietrze w zespole grzejnym,- detekcja sprzętowa,
 • ERR>POW 2 - wykryte powietrze w zespole grzejnym - detekcja programowa.

W przypadku wykrytych stanów ERR>T MAX, ERR>POW 1, ERR>POW 2 podgrzewacz wyłączy grzanie, a powrót do normalnej pracy nastąpi po ustaniu przyczyny i ponownym włączeniu wymaganego przepływu.

 

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl