Reduktor ciśnienia 312 compact DN15 SYR

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 111,43 zł 111.43
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 90,59 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Producent: SYR
Kod produktu: 0312.15.250

Opis

Reduktor ciśnienia 312 compact DN15 SYR

 

Cechy szczególne

  • typ: 312 compact
  • rodzaj: DN15
  • przyłącze: 1/2"
  • ciśnienie wejściowe: maks. 16 bar
  • ciśnienie wyjściowe (zakres regulacji): 1,5 - 5,5 bar
  • nastawa fabryczna: 4 bar
  • temp. maks.: 60 st.C
  • pozycja montażu: dowolna

 

Reduktor ciśnienia 312 compact DN15 SYR

 

Charakterystyka

Reduktor ciśnienia typ 312 compact ma zastosowanie w instalacjach i urządzeniach z zastosowaniem mediów takich jak woda i służy do redukcji ciśnienia.. Stosowany jest w instalacjach zaopatrzenia w wodę i spełnia wymagania normy PN EN 1567. Wielkość reduktora należy dobierać w zależności od planowanego maksymalnego przepływu.

 

Montaż

Reduktor ciśnienia powinien być wbudowany w instalacje bez naprężeń i zgodnie z kierunkiem przepływu zaznaczonym na korpusie. Fabrycznie jest wyposażony we wbudowany ochronny filtr siatkowy ze stali nierdzewnej (oczka siatki 0,25 mm), by zapobiegać zabrudzeniom części regulacyjnej.

 

Obsługa

Nastawę ciśnienia wyjściowego dokonuje się zza pomocą pokrętła. Przed nastawą należy poluzować umieszczoną wewnątrz pokrętła śrubę blokującą.

Dla poprawnej pracy, ciśnienie wejściowe musi być o 1 bar wyższe niż żądane, nastawione ciśnienie wyjściowe. W celu nastawienia ciśnienia wyjściowego należy zamknąć wszystkie punkty odbioru. Następnie kręcąc pokrętłem w prawo (+) lub w lewo (-) należy wybrać żądane ciśnienie wyjściowe, a nastawę sprawdzić na manometrze (zaleca się montaż manometru SYR typ 11).

 Po dokonaniu nastawy należy zablokować pokrętło, dokręcając śrubę wewnątrz pokrętła. Przy normalnych warunkach pracy armatura nie wymaga obsługi. Zalecana jest regularna kontrola poprawności pracy, szczególnie siatki ochronnej wewnątrz reduktora ciśnienia.

Aby usunąć zabrudzenia należy zamknąć zawory odcinające za i przed reduktorem ciśnienia, wykręcić główny wkład wykonawczy i oczyścić go wraz z siatką pod bieżącą wodą bez żadnych dodatków. Demontaż wkładu reduktora, jego oczyszczenie oraz powtórny montaż nie zmienia ciśnienia nastawy.

 

Wykonanie

Wykonany jest jako odciążony zawór jednogniazdowy z osiowo umieszczoną wkładką wraz filtrem - sitkiem stalowym o średnicy oczka 0,25 mm. Wkładka regulacyjna może być wymieniona bez demontażu armatury i jest wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego wzmacnianego włóknem szklanym.

Korpus odlany jest z czerwonego mosiądzu Rg5. Elementy uszczelniające wykonane są z tworzywa sztucznego o elastyczności gumy, odpornego na działanie wysokiej temperatury i starzenie. Reduktor posiada króćce 1/4" umożliwiające montaż manometru ciśnienia wyjściowego.

 

Dane techniczne

 

Parametry

Wartość

Ciśnienie wejściowe:

maks. 16 bar

Ciśnienie wyjściowe:

ustawiane w zakresie 1,5 do 5,5 bar; nastawa fabryczna 4 bar możliwa stała nastawa (plombowany na żądaną wartość)

Stopień redukcji:

maks. 10:1

Temperatura pracy:

maks. 60°C

Media:

woda, sprężone powietrze, neutralne nieklejące płyny, neutralne gazy

Pozycja montażu:

dowolna

Wyposażenie dodatkowe:

manometr typ 11

 Reduktor ciśnienia 312 compact DN15 SYR

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl